KURUMSAL

Günay İnşaat

Günay İnşaat Ltd 1969 yılında İstanbul Türkiye`de genel müteahhitlik firması olarak kurulmuştur.

Günay, özellikle askeri altyapı işleri ve endüstriyel tesisleri olmak üzere inşaat sektörünün birçok alanında uzmanlaşmıştır. 100`ün üzerinde proje zamanında ve bütçesine uygun olarak başarıyla tamamlanmıştır.

Günay`ın işlerinin kapsamında bulunanlar havaalanları (pistler, taksiyolları, uçak park apronları, askeri ve sivil standartlarda aydınlatma sistemleri, yedek ve kesintisiz güç kaynakları, yolcu terminal binaları, kargo terminal binaları, ısıtma için gerekli bütün sistemler, klima ve havalandırma,yangınla mücadele ve uyarı sistemleri, uçak hangarları, savaş uçağı korunakları, uçak yakıtı saklama tankları, pompalama istasyonları, yakıt filtreleme, tanker doldurma sistemleri, soğuk ve sıcak uçak yakıtı doldurma), limanlar, dalgakıranlar, iskeleler, sualtı boruları ve terminal sistemleri, tanker yükleme ve boşaltma sistemleri, her türlü bomba, patlamaya ve NBC (nükleer, biolojik ve kimyasal) dayanıklı bina ve depolar, elektromanyetik dayanıklı binalar ve kontrol merkezleri, boru hatları, yol inşaatı, değişik büyüklükte konut projeleridir. Aynı zamanda Günay`ın bitirdiği projelerin arasında endüstriyel tesis montajları, fabrikalar, büyük miktarda kapalı alan mekanları, büyük motor ve makine montajı ve fırın montajları da bulunmaktadır.

Günay, insan kaynaklarına ve inşaat makine-ekipmanına büyük yatırım yapmış durumdadır. Merkezde 60 ve mevcut devam eden projelerde yaklaşık 600 kişilik personel istihdam etmektedir.

Günay, bütün kaynakları ve geçmişten gelen deneyimini, ISO 9001:2000, ISO 14001 VE OHSAS 18001 kalite belgesi ile kanıtlamış ve her önemli projeyi üstlenmeye ve değerli bir ortağınız olmaya hazırdır.